Skip to main content
MAGDALENA SZYMCZAK- KĘPKA

Książki

Książka „PRAKTYCZNA TRYCHOLOGIA- ZROZUMIEĆ WŁASNE WŁOSY”

Książka jest narzędziem zarówno dla osób cierpiących z powodu schorzeń wpływających na pogorszenie się jakości własnych włosów, jak i dla osób, którym włosy nie są obojętne i zrobią dużo dla poprawy ich wyglądu. Jest to również książka dla specjalistów (trychologów, dermatologów, kosmetologów), którzy pracują z przypadkami włosowymi i chcą budować jak najlepszą komunikację się ze swoim klientem, pacjentem, w celu wypracowania możliwie najlepszej ścieżki wsparcia wzrostu włosów w konkretnym przypadku.

Chciałabym cię nauczyć racjonalnego słuchania potrzeb własnych włosów. Nie analizowania potrzeb cudzych włosów, tylko zrozumienia, czego potrzeba twojej fryzurze. Na pewno zdarzyło ci się porównywać swoje włosy do włosów innych osób: „Jej wypada 50 włosów dziennie, a mnie zdecydowanie więcej”. Odpowiedz sobie na pytanie: do czego cię to prowadzi? Czy takie myślenie pomaga ci zrozumieć potrzeby twoich włosów? A może te wszystkie porównania tylko cię frustrują i załamują?
Podczas wielu wizyt poznaję osoby, które deklarują, że zrobią wszystko, aby mieć więcej własnych włosów. Wydadzą każde pieniądze, poświęcą tyle czasu, ile będzie trzeba, aby uzyskać pożądany efekt, który wydaje im się realny. Czy jednak człowiek ma taką kontrolę nad swoimi włosami?
Zależy mi na tym, abyś potrafił analizować wszelkie napływające informacje dotyczące twoich włosów i odnosić je do swojej sytuacji. Abyś potrafił wyrabiać sobie sprzyjające nawyki włosowe, które służą nie tylko twojej fryzurze, lecz także twojej głowie.

Książka „Problem w głowie czy na głowie? Dowiedz się, z czym naprawdę walczysz”- co w niej możesz znaleźć?

Tytuł książki sugeruje, że utrata włosów jest nie tylko kwestią wizualnej, fizycznej zmiany, ale może także dotyczyć procesów, jakie zachodzą w nas samych, w sposobie postrzegania naszego życia i codziennego funkcjonowania. Nie warto udawać, że nic się nie stało, ale też nie ma sensu żyć z tym problemem samotnie, w poczuciu, że nikt nas nie rozumie. Bo w rzeczywistości jest ktoś, kto nas rozumie. Jest wiele osób, które mogą zrozumieć. I właśnie o nich piszę w książce, pokazując, z czym zmagają się osoby tracące włosy, a co może pokazać wielu z Was, że nie tylko Wy przez to przechodzicie. Strach przed pójściem do fryzjera, niewytłumaczone wybuchy agresji, czasem wobec nieznanych osób, setki wizyt u specjalistów, skupianie się na fryzurach innych osób – czy te kwestie nie wydają Ci się znajome?

A teraz najważniejsze: jak przepracować włosowy problem? Czy jest ktoś, kto sobie z tym poradził? Jeżeli tak – jak to zrobił? Od czego zacząć? Owszem, da się pracować nad włosowym problemem. Są osoby, które sobie z nim poradziły. Jest kilka możliwości rozpoczęcia tej pracy. W książce opisuję historie osób, które zainspirowały mnie do tego, aby napisać książkę i pokazać ich drogę radzenia sobie z włosowymi problemami. Opisuję też moje doświadczenia, by dzięki nim pokazać Wam, jak ważna jest praca nad sobą, nad swoją samooceną i jak bardzo pomogła mi ona w obliczu moich własnych problemów, z którymi się zmagałam. Książkę postrzegam jako ziarno, które zasiane w waszych głowach, wypuści za jakiś czas nowe pnącza ;-). Pnącza, które przybliżą Was do tego, aby po prostu żyć. Bez konieczności ukrywania się w cieniu traconych włosów.

Książka „Jak budować zdrowe nawyki? Praktyczna psychologia dla każdego”- co w niej możesz znaleźć?

Jest pełno poradników, które mówią, jak schudnąć w miesiąc, jakie ćwiczenia wykonywać, jak powinna wyglądać zdrowa dieta. Miałeś kiedyś wrażenie, że pomimo wiedzy i wsparcia wielu specjalistów nie udało ci się pożegnać z pewnymi działaniami w twoim życiu, które od lat cię frustrują, irytują albo zatruwają każdy twój dzień? Czy te działania sprawiają, że nie jesteś w pełni szczęśliwy? Jeśli tak, pomogę ci w pokonaniu niechcianych nawyków.

Ta książka jest dla ciebie, jeśli zmagasz się z:

  • niewłaściwą dietą,
  • niemożnością wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej,
  • nałogowym paleniem/innymi używkami,
  • problemem z organizacją czasu, pracy i domowych obowiązków,
  • trichotillomanią,
  • lenistwem,
  • brakiem zadowolenia w jakiejkolwiek sferze swojego życia.

Aby temu zapobiec i pokazać ci, jak osiągać zamierzone cele, wykorzystałam moje doświadczenie i wiedzę psychologa. Prostym językiem, przy użyciu czytelnych przykładów, opisuję, jakimi psychologicznymi pułapkami się otaczamy. Jednocześnie wskażę ci, z jakich zasobów powinieneś częściej korzystać i co jest niezbędne, aby wprowadzać zmiany w twoim życiu.