MAGDALENA SZYMCZAK- KĘPKA

Książki

Książka „Jak budować zdrowe nawyki? Praktyczna psychologia dla każdego”- co w niej możesz znaleźć?

Jest pełno poradników, które mówią, jak schudnąć w miesiąc, jakie ćwiczenia wykonywać, jak powinna wyglądać zdrowa dieta. Miałeś kiedyś wrażenie, że pomimo wiedzy i wsparcia wielu specjalistów nie udało ci się pożegnać z pewnymi działaniami w twoim życiu, które od lat cię frustrują, irytują albo zatruwają każdy twój dzień? Czy te działania sprawiają, że nie jesteś w pełni szczęśliwy? Jeśli tak, pomogę ci w pokonaniu niechcianych nawyków.

Ta książka jest dla ciebie, jeśli zmagasz się z:

  • niewłaściwą dietą,
  • niemożnością wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej,
  • nałogowym paleniem/innymi używkami,
  • problemem z organizacją czasu, pracy i domowych obowiązków,
  • trichotillomanią,
  • lenistwem,
  • brakiem zadowolenia w jakiejkolwiek sferze swojego życia.

Aby temu zapobiec i pokazać ci, jak osiągać zamierzone cele, wykorzystałam moje doświadczenie i wiedzę psychologa. Prostym językiem, przy użyciu czytelnych przykładów, opisuję, jakimi psychologicznymi pułapkami się otaczamy. Jednocześnie wskażę ci, z jakich zasobów powinieneś częściej korzystać i co jest niezbędne, aby wprowadzać zmiany w twoim życiu.

Książka „Problem w głowie czy na głowie? Dowiedz się, z czym naprawdę walczysz”- co w niej możesz znaleźć?

Tytuł książki sugeruje, że utrata włosów jest nie tylko kwestią wizualnej, fizycznej zmiany, ale może także dotyczyć procesów, jakie zachodzą w nas samych, w sposobie postrzegania naszego życia i codziennego funkcjonowania. Nie warto udawać, że nic się nie stało, ale też nie ma sensu żyć z tym problemem samotnie, w poczuciu, że nikt nas nie rozumie. Bo w rzeczywistości jest ktoś, kto nas rozumie. Jest wiele osób, które mogą zrozumieć. I właśnie o nich piszę w książce, pokazując, z czym zmagają się osoby tracące włosy, a co może pokazać wielu z Was, że nie tylko Wy przez to przechodzicie. Strach przed pójściem do fryzjera, niewytłumaczone wybuchy agresji, czasem wobec nieznanych osób, setki wizyt u specjalistów, skupianie się na fryzurach innych osób – czy te kwestie nie wydają Ci się znajome?

A teraz najważniejsze: jak przepracować włosowy problem? Czy jest ktoś, kto sobie z tym poradził? Jeżeli tak – jak to zrobił? Od czego zacząć? Owszem, da się pracować nad włosowym problemem. Są osoby, które sobie z nim poradziły. Jest kilka możliwości rozpoczęcia tej pracy. W książce opisuję historie osób, które zainspirowały mnie do tego, aby napisać książkę i pokazać ich drogę radzenia sobie z włosowymi problemami. Opisuję też moje doświadczenia, by dzięki nim pokazać Wam, jak ważna jest praca nad sobą, nad swoją samooceną i jak bardzo pomogła mi ona w obliczu moich własnych problemów, z którymi się zmagałam. Książkę postrzegam jako ziarno, które zasiane w waszych głowach, wypuści za jakiś czas nowe pnącza ;-). Pnącza, które przybliżą Was do tego, aby po prostu żyć. Bez konieczności ukrywania się w cieniu traconych włosów.