Skip to main content

Wreszcie dzielę się z Wami szczegółami kampanii w której biorę udział! Kampania #ZdroweCzesanie ma na celu uczyć Was jak prawidłowo wykonywać czynność, która powtarzana każdego dnia, może wpływać na wygląd naszych włosów. Dosłownie. Mycie, suszenie i właśnie czesanie to są takie elementy codziennej pielęgnacji, który każdy z nas zna.

Ale czy na pewno dobrze wykonuje?

▶️Odnosząc się do mycia wiemy na tysiącach przykładach, ze niestety nie… Ciężko nam dobrać szampony do skóry głowy, nie wiemy często czym, jak, kiedy myć. Ale w tym zakresie się edukujemy i po to jesteśmy my trycholodzy!

▶️W zakresie suszenia- uczymy się z jakiej odległości, jakim strumieniem powietrza, a kiedy warto w ogóle zrezygnować.

▶️A jak jest z czesaniem?

No właśnie… Wzięłam na warsztat czynność tak ważną, a jednocześnie powiedziałabym trochę owianą niewiedzą… Wiecie dlaczego? Bo ja mam OGROMNIE dużo przypadków osób, które źle czeszą swoje włosy, ale są przekonane, że prawidłowo. Przykład? Czesanie włosów od góry, wkładanie szczotki od nasady? Kto tak nie robi, przecież widzimy to w każdej reklamie, filmie. A tak nie powinno się robić przy długich włosach! Dlaczego? Tego będę Was uczyć!

Stworzyłam instrukcje zdrowego czesania, odpowiedziałam na masę pytań w tym obszarze pielęgnacji. Materiały są dostępne na kanale youtube kampanii #zdroweczesanie, oraz na stronie www.zdroweczesanie.pl. Zachęcam Was do zapoznania się z materiałami i edukowania się jak zdroo podejść do tematu czesania!

▶️Co więcej! Przeprowadziłam ważne eksperymenty! Pokazujące jak np. tworzą się uszkodzenia na włosach podczas czesania!

▶️Po raz pierwszy poddałam szczotki dogłębnej analizie w specjalnych warunkach. I tu Was baaardzo zaskoczę…I niedługo pokaże Wam swoje odkrycia. Stay tunned!

Wasz psycholog od włosów,

Magda